forums
LMT Regbija klubs “Eži” dibināts 1995. gada 25. aprīlī, pateicoties regbija trenera un entuziasta Jāņa Graumaņa, bijušā Latvijas Regbija federācijas prezidenta Andra Ozola iniciatīvai un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstam. Sniedzot finansiālu atbalstu, un, kļūstot par galveno atbalstītāju jaundibinātajam regbija klubam, LMT prezidents Juris Binde atzīmēja: ”Mēs atbalstām bērnu sportu, jo bērni, atšķirībā no pieaugušajiem nevar paši atrisināt savas problēmas. Regbiju izvēlējamies tādēļ, ka tas padara puikas pa īstiem vīriem.”
Ar kluba dibināšanu sākās jauns posms Latvijas regbija attīstībā, jo sākās regbija piramīdas pamatu nostiprināšanas darbi. Pirmo reizi Latvijas regbija vēsturē tika nodibināts bērnu – jauniešu regbija klubs, sākās profesionāls, mērķtiecīgs darbs ar jaunatni.
Klubā pašreiz dažādās vecuma grupās nodarbojas ap 60 bērnu un jauniešu un ap 50 pieaugušo komandas spēlētāju.. Pats galvenais, ka klubā notiek nemitīga komandu atjaunošanās un rotācija ar jauniem spēlētājiem. Klubā dažādās vecuma grupās, sākot no 8 - 9 gadu vecuma, ir izveidotas starptautiskos turnīros pieredzējušas komandas. Sākot no 2000. gada U18 izlases kodolu veido mūsu kluba spēlētāji. Šīs izlases kopš 2000.gada piedalās Eiropas un Pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīros Regbijā 15 un varam priecāties   par uzvarām pār Zviedrijas, Austrijas, Dānijas, Izraēlas,  Šveices, Bulgārijas izlasēm. Regbijā 7 mūsu kluba jaunie spēlētāji piedaloties starptautiskos turnīros ir uzvarējuši Tunisijas, Taivānas un Polijas izlases. Reti kurš klubs var lepoties ar to, ka ir spējīgs sacensties un uzvarēt citu valstu nacionālo izlašu komandas. Šādi panākumi mūsu kluba dalībniekiem dod motivāciju smagiem un nogurdinošiem treniņiem sagatavošanās periodā.
Mūsu kluba pieaugušo komandas nu jau daudzus gadus pēc kārtas ieņem godalgotās vietas Latvijas Regbija Federācijas rīkotajos turnīros. Mūsu kluba vadošā pieaugušo komanda ir 2008.gada Latvijas čempioni gan regbijā 15, gan arī regbijā 7, kā arī 2010.gada Latvijas čempioni un Latvijas kausa ieguvēju regbijā 15. Daudzi  mūsu pieaugušo komandu spēlētāji ir Latvijas regbija 15 un regbija 7 izlašu dalībnieki, kuri arī citu izlases biedru vidū izceļas ar spēcīgu, tehnisku un rezultatīvu spēli.
Kluba komandu ievērojamāko sasniegumu hronoloģija:
- 1996.g. augusts
U14 komanda ierindojas 2. vietā Alborgas (Dānija) jaunatnes olimpisko dienu turnīrā.
- 1997.g. aprīlis
U12 un U14 komandas, piedaloties Edinburgas (Skotija) jaunatnes regbija festivālā, izcīna savās apakšgrupās 4. vietu.
- 1998.g. maijs
U12 komanda izcīna Krievijas atklātā čempionāta uzvarētāju titulu Zeļenogradā.
- 1999.g. augusts
U17 komanda izcīna Skandināvijas atklātā čempionāta uzvarētāju titulu.Arī U11, U13 un U15 komandas atkārto iepriekšējā gada panākumus.
- 2000.g. maijs
U18 komanda pārstāvot Latvijas junioru izlasi Alborgā (Dānija) Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, atstājot aiz sevis Zviedrijas un Dānijas izlases, sīvā cīņā zaudē tikai Beļģijas izlasei.
- 2001.g. aprīlis
U17 komanda izcīna 1.vietu “Slavia Cup” turnīrā Čehijas galvaspilsētā Prāgā.
- 2001.g. septembris
U17 komanda pārstāvot Latvijas izlasi, uzvarot Zviedrijas un Somijas izlases, izcīna I vietu FIRA rīkotajā kadetu seminārturnīrā.
- 2002.g. maijs
U12 un U14 komandas izcīna attiecīgi III un 5. vietas San Dona (Itālija) un Kastanetas (Francija) 24 komandu turnīros.
- 2002.g. jūnijs
U18 komanda pārstāvot Latvijas izlasi uzvar Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru un izcīna tiesības spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Čehijā.
- 2003.g.
Jauniešiem visās vecuma grupās 1. vietas Latvijas čempionātā
- 2004.g. augusts
kluba U13, U15 un U17 komandas izcīna Skandināvijas vicečempionu titulus klubu turnīrā 8 valstu konkurencē.
- 2005.g. aprīlis
kluba U17 komanda izcīna 1. vietu prestižā kadetu komandu turnīrā 10 komandu konkurencē Francijas pilsētā Marseļā.
- 2005.g. oktobris
kluba U17 komanda izcīna III vietu ļoti prestižā un plašā 24 komandu turnīrā Francijas pilsētā Albi.
- 2006.g. jūnijs
U13 un U15 komandas starptautiskajā turnīrā Francijas pilsētā Kastaņetā 24 komandu konkurencē izcīna attiecīgi 5. un 8.vietu.
- 2007.g. jūnijs
U13 un U15 komandas starptautiskajā turnīrā Francijas pilsētā Kastaņetā 24 komandu konkurencē izcīna attiecīgi 6. un 8.vietu.
- 2008.g. maijs
pieaugušo komanda Weiswaseras starptatiskajā turnīrā regbijā 10 izcīna 2.vietu;
- 2008.g. septembris, oktobris
pieaugušo komanda kļūst Latvijas čempioni regbijā 15 un regbijā 7;
- 2009.g.
kluba komandas U13, U15, U17 vecuma grupās kļūst par Latvijas čempioniem;
- 2010.g. – kluba komandas U13, U15 un pieaugušo vecuma grupās kļūst par Latvijas čempioniem;  Kluba pieaugušo komanda iegūst arī Latvijas kausu regbijā;
- 2011.g. – kluba U15 komanda kļūst par Latvijas Čempioniem; Kluba komandas U11, U13, U20 un pieaugušo vecuma grupās iegūst otrās vietas Latvijas čempionātā;
- 2012.g.
kluba pieaugušo komanda izcīna Latvijas Kausu.

LMT Regbija kluba “Eži” atbalstītāju sarakstā jāmin arī Rīgas pilsētas pašvaldība, kuras savu iespēju robežās pēdējos gados sniedz finansiālu atbalstu arī mūsu klubam, jo klubs īsteno būtisku lomu Rīgas skolu jaunatnes fiziskajā audzināšanā. Tāpat atbalstītāju vidū jāmin SIA “HPJ”, kā arī SIA “EK SISTĒMAS”, kas nu jau daudzus gadus sniedz vērtīgu atbalstu mūsu klubam.

© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions