jaunumi
30.05.2011. 15:18
Māris Streikišs Kalniešu spēlēs Siguldā izcīna 10. vietu

Sestdien, 28.maijā, Siguldā pie Panorāmas rata notika Kalniešu spēles. To pirmsākumi vēsturē minēti jau 11. gadsimtā, un pieci vingrinājumi, kurus sacensību organizatori nominēja Siguldā, nav radikāli mainījušies kopš 18. gadsimta sākuma.
Atlēti Siguldā sacentās piecos klasiskajos skotu kalniešu vingrinājumos – akmens grūšanā, svara mešanā tālumā un augstumā, kā arī skotu āmura un skotu baļķa mešanā.
Šajās sacensībās piedalījās arī Latvijas Mobilā telefona (LMT) regbija kluba “Eži” spēlētājs Māris Streikišs, kurš kopvērtējumā iekrāja 17,5 punktus un izcīnīja 10. vietu 12 atlētu konkurencē. Uzvarēja Latvijas pārstāvis Oskars Brugemanis (55 punkti), apsteigdams Skotu Tompsonu (Skotija; 52,5 punkti).
Kalniešu spēļu idejiskais tēvs Latvijā, spēkavīrs Raimonds Bergmanis:
– Protams, priecē Oskara Brugemaņa spējas šajā sporta paveidā, kas ir ļoti populārs Skotijā. Uzvarēt skotu nav viegli, turklāt kādu. Skots Tompsons ir bijušais Skotijas čempions vairākos vieglatlētikas mešanas veidos – lodes grūšanā un diska mešanā, šobrīd apmāca citus gan vieglatlētikā, gan kalniešu vingrinājumos. Turklāt arī uzaicinātais regbists Māris Streikišs “nepazuda” starp lielajiem spēkavīriem. Kopumā – man ļoti patika atmosfēra.
LMT RK “Eži” regbists Māris Streikišs:
– Šajās sacensībās iznāca piedalīties pilnīgi negaidīti – vienkārši man piezvanīja un pajautāja, vai nevēlos pamēģināt savus spēkus šajos mačos. Atbildēju – kāpēc nē? Kalniešu spēles bija interesantas – sacensības notika brīvā dabā, interesantas bija arī disciplīnas. Sev biju izvirzījis uzdevumu nepalikt pēdējam, un to arī izpildīju. Jāatzīst, ka sāncenši nemaz tik spēcīgi nebija, taču jāpiebilst, ka tās jau arī nebija viņu tradicionālās sacensības. Ja mani šādos mačos uzaicinās piedalīties vēlreiz, labprāt piekritīšu!

 

 

 


0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions