jaunumi
15.07.2011. 13:33
Latvijas regbija 7 izlases vienīgais “Ezis”
Intervija ar “Eži/LMT” spēlētāju Kristapu Bērziņu, kurš vienīgais no mūsu kluba bija pārstāvēts Latvijas valstsvienībā Eiropas čempionātā regbijā 7, 9. un 10. jūlijā Rīgā.


– Kā nokļuvi Latvijas regbija 7 izlases sastāvā?
– Ir zināms, ka mūsu klubs “Eži” Latvijas čempionātos regbijā 7 startē ar jauniešu sastāvu. Savukārt es, un vēl kādi četri, pieci spēlētāji, šajās sacensībās pārstāvam “Kurši/Livonia” komandas krāsas. Šī vienība pagājušajā gadā labi nostartēja Latvijas čempionātā, un izlases treneris Uldis Bautris mani pamanīja. Tā arī nonācu kandidātu sarakstos, bet vēlāk valstsvienības sastāvā.
– Tā bija Tava debija Latvijas izlasē regbijā 7?
– Nē, esmu bijis komandas sastāvā jau pirms vairākiem gadiem. Ir iznācis pat startēt vienības rindās Eiropas čempionātā Polijā.
– Kādas, Tavuprāt, ir galvenās regbija 7 un regbija 15 atšķirības?
– Manā skatījumā tie ir pilnīgi atšķirīgi sporta veidi. Vispirms jau atšķiras spēlētāju skaits. Otrkārt – spēlētāju domāšana. Treškārt, ir pavisam citāda struktūra regbistu izkārtojumam uz laukuma. Ne vienmēr tie spēlētāji, kas gūst labus panākumus klasiskajā regbijā, var tikpat labi izcelties septiņniekā un otrādi. Pasaulē vadošajās valstīs tie regbisti, kas spēlē septiņnieku, nepiedalās klasiskās ovālās bumbas mačos un otrādi.
– Bet Tu taču sekmīgi spēlē gan septiņnieku, gan piecpadsmitnieku?
– Latvijā vienkārši nav tik lielu spēlētāju resursu, tāpēc izdodas sekmīgi šos sporta veidus apvienot.
– Kādas ir sajūtas pēc zaudējuma Eiropas čempionāta finālā serbiem?
– Ja vienā vārdā – tukšums... Protams, bija jāuzvar. Vismaz papildlaikam noteikti bija jābūt. Tagad ir tā, it kā nekā nebūtu bijis...
– Kas šogad būs Latvijas čempioni regbijā 15 un regbijā 7?
– Grūti prognozēt. Lielajā regbijā čempionāta pirmais aplis pierādīja, ka bez “Miesniekiem”, kuri otrajā aplī noteikti startēs ar labāko sastāvu, un “Ežiem” uz zelta medaļām var pretendēt arī “Kalve”. Cīņas būs interesantas. Septiņniekā lielāka skaidrība būs pēc otrās kārtas 23. jūlijā. Ja uzvarēs “Miesnieki”, tad viņi būs čempioni, bet, ja “Kurši/Livonia”, tad viss izšķirsies trešajā kārtā.
– Kā atšķiras Ulda Bautra un Jura Straumes spēļu un treniņu vadīšanas metodika?
– Pie Bautra lielajā regbijā neesmu spēlējis un trenējies, bet septiņniekā viņa vadītie treniņi ir interesanti. Arī pie Straumes nekāda garlaikošanās nesanāk un ir interesanti. Viņš regulāri seko visiem pasaules jaunumiem regbijā un cenšas tos ieviest arī mūsu nodarbībās.
– Kā pats sāki spēlēt regbiju un ko vari ieteikt tiem zēniem un meitenēm, kas grib ovālo bumbu izvēlēties par savu sporta veidu?
– Spēlēt sāku 10. klasē, kad mācījos vidusskolā Jelgavā. Tad nonācu U18 izlasē Rīgā, bet, kad Jelgavā mūsu komanda pajuka, mani uzaicināja uz “Ežiem”. Tā arī turpinu braukāt no Jelgavas uz Rīgu. Jauniešiem varu ieteikt pamēģināt šo sporta veidu, jo tas ir aizraujošs un interesants. Ja patiks – varēsiet palikt, ja nē – varēsiet izvēlēties kaut ko citu. Pamēģināt taču var ikviens!
– Vai tā ir taisnība, ka Tev Latvijas regbijā nav līdzīgu skrējēju ātruma ziņā?
– Ir patīkami to dzirdēt, bet tā jau nu gluži nav. Ir vēl arī citi ātri spēlētāji. Tiesa, ja man ar veselību viss ir kārtībā, biežāk no pretspēlētājiem aizbēgu, nekā viņi mani noķer. Parasti tā ir gan pārbaudēs, gan uz laukuma spēlēs.
– Vai esi domājis par regbija profesionāļa gaitām?
– Diemžēl man jau ir par vēlu par to domāt... Savās sportista gaitās vienreiz tiku līdz Francijai, mēģināju iekļauties pusprofesionālā komandā, taču nekas nesanāca... Vēlreiz mēģināju izmēģināt spēkus Jaunzēlandē, taču arī tur nekas nesanāca. Ja kāds grib domāt par regbija profesionāļa karjeru, tas jādara jau līdz 21 gada vecumam. Man jau ir 28 – tātad par vēlu. Sākumā jāiekļūst pusprofesionālā līmenī, bet tad var tēmēt augstāk. Pa taisno no Latvijas nonākt profesionāļos nav reāli. Reālāks ceļš būtu caur kādu universitātes komandu ārzemēs, un tā piesaistīt sev uzmanību.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

Bildes - skatīt šeit

0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions