jaunumi
15.08.2011. 10:24
“Eži” trin adatas Ozolmuižā


Jau četrpadsmito gadu Latvijas Mobilā telefona (LMT) regbija kluba “Eži” jaunā maiņa pulcējas uz vasaras treniņnometni Ozolmuižā, kas atrodas netālu no Limbažiem.

“Kopumā vasaras nometnes esam rīkojuši jau septiņpadsmit reizes,” stāsta LMT RK “Eži” trenere Dace Straume, “taču Ozolmuižas variants ir mums vispiemērotākais, un, nu jau arī ierastākais.” Treneres teiktajam var viegli rast apstiprinājumu, apciemojot jauno “Ežu” maiņu, kā mēdz sacīt, kaujas apstākļos.
Adataiņi ērti iekārtojušies pansionātā “Zīle”, kur ir lieliska ēdināšana. Tepat blakus atrodas stadions un sporta zāle, kur aizvadīt rīta rosmes un ikdienas nodarbības. Saulainā laikā viss process notiek zem klajas debess, bet lietainā laikā puikas trenējas zem jumta – sporta zālē.
Dace Straume darbojas ar gados visjaunākajiem “Ežiem”, mācot viņiem pašus regbija  pamatus. Savukārt viņas dēls Mārtiņš Straume “dīda” vecākās grupas ovālās bumbas censoņus. “Pašam jaunākajam nometnes dalībniekam Gustavam ir tikai septiņi gadi, bet viņš jau droši sper pirmo soļus mūsu sporta veidā,” saka Dace, “Kopā nometnē Ozolmuižā šogad piedalās 24 jaunie regbisti.”
“Eži” vasaras nometnē aizvada 10 dienas. Pēc pirmās treniņu nedēļas sestdienā ieplānota vecāku diena, kad no Rīgas ciemos atbraukuši bērnu vecāki. Pēcpusdienā Dace un Mārtiņš Ozolmuižas stadionā vada paraugtreniņus, kas izpelnās nedalītus mammu, tētu, jaunāko un vecāko brāļu un māsu nedalītus aplausus. Apmierināts ar redzēto ir arī LMT RK “Eži” prezidents Lauris Rasnačs, kas pats personiski atbraucis iepazīties ar kluba jaunās paaudzes darba un sadzīves apstākļiem.
Starp daudzajiem bērnu vecākiem satiekam pazīstamo “Neatkarīgās Rīta avīzes” žurnālistu un Latvijas Žurnālistu savienības prezidentu Juri Paideru, kurš kopā ar kundzi Anitu un jaunāko dēlu atbraucis apciemot vēl vienu no savām četrām atvasēm – vienpadsmitgadīgo dēlu Indriķi. “Viņš jau divus gadus trenējas regbijā un nometnē Ozolmuižā arī ir otro reizi,” stāsta Juris. “Pirms ovālās bumbas Indriķis spēlēja visu ko, visbiežāk futbolu. Vienreiz pēc stundām Hanzas vidusskolā, kur viņš mācās,  Indriķi ievēroja Dace Straume un piedāvāja patrenēties regbijā. Tā tas viss arī sākās. Galvenais bija tas, ka viņš nebaidījās no bumbas.”
Vaicāts, vai viņu sākumā nedaudz nebiedēja sabiedrībā bieži vien dzirdētais viedoklis par regbija “lielo” traumatismu, Juris noraidoši purina galvu. “Man gan sākumā bija nedaudz bail,” bilst Anita Paidere, “Bet nu jau laikam šī barjera ir pārvarēta.”
“Šo sporta veidu dēls pats lielā mērā izvēlējās, bet nu jau droši var apgalvot, ka tas viņam patīk,” turpina Juris Paiders. “Indriķis kopā ar citiem jaunajiem “Ežiem” jau ir braucis uz Franciju – savā pirmajā ārzemju ceļojumā bez vecākiem. Turklāt viņu ļoti interesē “Ežu” lielās komandas spēles. Tagad rudenī, kad risināsies Pasaules kausa izcīņa regbijā Jaunzēlandē, viņš noteikti vēros spēļu televīzijas translācijas. Indriķim ļoti patīk arī austrāliešu futbols.”
“Kad viņš pirms gada izcīnīja savu pirmo medaļu Latvijas jaunatnes sacensībās – bronzas godalgu – ar lielu lepnumu nēsāja to uz krūtīm gan skolā, gan mājās, līdz galu galā pazaudēja...,” atklāj Juris. “Tā vēl nebūtu liela bēda, jo gan jau būs vēl daudzas godalgas, bet vienu gan nekādi nespēju saprast – nekur Latvijā nevar nopirkt regbija bumbu. Esam bijuši vairākos sporta preču veikalos, kur veikli pārdevēji ir mēģinājuši mums “notirgot” amerikāņu futbola bumbas, taču regbija ovālo mums tā arī neizdevās atrast, līdz trenere Dace uzdāvināja kādu vecu bumbu no rezerves krājumiem,” nobeidz Juris Paiders.
Paraugtreniņi tikmēr ir beigušies. Tagad laiks kopīgām bērnu un vecāku orientēšanās sacensībām. Improvizētās komandas izklīst pa visu Ozolmuižu, lai meklētu “Ežu” trenera Jura Straumes paslēptos kontrolpunktus.
Kad tie beidzot ir atrasti, laiks doties pie turpat blakus esošā ezera, lai baudītu atspirdzinošu peldi. Vairāki vecāki nekautrējas pievienoties savām atvasēm, kuri no laipas metas ūdenī, izpildot vingrinājumu “bombočka”.
Savukārt, kad rasts atspirdzinājums, laiks cept uz oglēm desiņas un baudīt citus gardumus brīvdabas piknikā. Labākie orientieristi saņem balvas, puikas spēlē “tenisu ar kājām, izmantojot regbija bumbu”, stunda aizrit pēc stundas. Ciemošanās “Ežu” nometnē ir galā, bet darbs ar jauno paaudzi turpinās un turpināsies.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

FOTO - skatīt šeit

1 komentāri
15.08.2011. 10:51
528
Informācija Paidera kungam: ļoti plašs regbija spēles inventārs(arī bumbas) ir pieejams specializētā veikalā,kas atrodas uz Pērnavas ielas, pretī Grīziņkalnam(kur notiek Ghetto baskets un spēles), ja nemaldos tad tas ir uz Pērnavas un Vārnu ielu stūra gandrīz. Tā pat, ja nekļūdos, uzrādot Ežu biedru karti vai mutiski informējot par piederību minētajam klubam, ir iespējams saņemt atlaidi.
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions