jaunumi
17.09.2011. 23:19
Jānis GRAUMANIS 05.06.1943. – 17.09.2011
Jānis GRAUMANIS
05.06.1943. – 17.09.2011.

Latvijas Mobilā telefona (LMT) Regbija kluba “Eži” vecākais treneris Jānis Graumanis ir dzimis 1943. gada 5. jūnijā Iecavā. Turpat Iecavā viņš arī ieguva pamatizglītību un vidējo izglītību. Pēc vidējās izglītības iegūšanas Jānis Graumanis turpināja mācības Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad – Rīgas Tehniskā Universitāte), Metālapstrādes fakultātē. Jānis Graumanis ir aizstāvējis zinātņu kandidāta grādu un ir vairāku zinātnisku publikāciju autors. Līdztekus zinātniskajai darbībai, Jānis Graumanis strādāja rūpnīcas „Rossto” projektēšanas institūtā, kā arī nodarbojās ar pedagoģisko darbu.
Studiju laikā Jānis Graumanis uzsāka nodarboties ar regbiju, spēlējot VEF regbija komandā. Arī šajā jomā Jānis Graumanis guva nozīmīgus panākumus un bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem komandā.
 

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas tika nolemts uzsākt rūpīgu un ilgstošu darbu pie Latvijas regbija bērnu un junioru komandu izveides. Šis laiks izrādījās izšķirošs Jāņa Graumaņa kā regbija pedagoga darbībā. Tika izveidota bērnu regbija komanda „Rīgas Gailīši”, par kuras treneri tika izvēlēts Jānis Graumanis. Pateicoties viņa neatlaidīgajai un apņēmīgajai vadībai, tika gūti arī pirmie panākumi ārpus Latvijas – 1993. gadā šī komanda pirmoreiz vēsturē no visām Latvijas regbija bērnu komandām piedalījās ārvalstu turnīrā – bērnu regbija festivālā Francijā.
1995.gadā, pateicoties tā laika Latvijas Regbija federācijas prezidenta Andra Ozola iniciatīvai, ar „Latvijas Mobilais Telefons” SIA atbalstu tika nodibināts LMT Regbija klubs „Eži”. Šis klubs tika dibināts primāri kā bērnu un jauniešu regbija klubs un tādējādi arī Latvijā tika veicināti regbija piramīdas pamatu nostiprināšanas darbi un atbalstīts profesionāls, pārdomāts darbs ar regbija jaunatni.
Kopš pašas LMT Regbija kluba „Eži” dibināšanas Jānis Graumanis ir bijis šī kluba galvenais treneris, šajā laikā gan regbija, gan arī dzīves gudrībās skolojot vairāk nekā 300 audzēkņus. Jāņa Graumaņa trenētās LMT Regbija kluba „Eži” bērnu un jauniešu komandas regulāri piedalījušās gan tuvāku, gan arī tālāku ārvalstu turnīros un guvušas ievērojamus panākumus.
 
 

Šo turnīru un tajos gūto panākumu vidū var minēt:
* 1997. gada aprīlī U12 un U14 komandas, piedaloties jaunatnes regbija festivālā Skotijas galvaspilsētā Edinburgā izcīnīja savās apakšgrupās 4. vietas;
* 1998. gada aprīlī U12 un U14 komandas piedalījās starptautiskajā jaunatnes regbija festivālā Velsas pilsētā Kārdifā un izcīnīja attiecīgi 3. un 4. vietas savās apakšgrupās;
* 1998. gada augustā U17 komanda Zviedrijas pilsētā Trelleborgā izcīnīja Skandināvijas valstu vicečempionu titulu;
* 2000. gada aprīlī U17 komanda Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošajā „Slavia Cup” turnīrā izcīnīja 1. vietu 6 valstu 10 klubu konkurencē;
* 2000. gada oktobrī U16 komanda izcīna 8. vietu 32. komandu konkurencē Francijas pilsētas Albī regbija festivālā;
* 2002. gada maijā U12 un U14 komandas izcīnīja attiecīgi 3. un 5. vietu Itālijā, San Dona, un Francijā, Kastaņetas 24 komandu turnīros;
* 2005. gada aprīlī U17 komanda izcīnīja 1.vietu prestižā kadetu komandu turnīrā 10 komandu konkurencē Francijas pilsētā Marseļā;
* 2008. gada oktobrī U17 un U20 komandas ieguva attiecīgi 2. un 1. vietu starptautiskajā regbija turnīrā Brescijā, Itālijā, kurā bija pārstāvētas piecas valstis un trīsdesmit divas komandas.
 

 
Papildus tiešajam darbam ar LMT Regbija kluba „Eži” audzēkņiem Jānis Graumanis laikā no 1998. – 2006. gadam bija Latvijas kadetu (U17) un junioru (U19) izlašu treneris. Neskatoties uz to, ka vairākus gadus šīs izlases bija pilnībā nokomplektētas tikai no LMT Regbija kluba „Eži” spēlētājiem, to profesionalitātes līmenis bija pietiekami augsts, lai piedalītos Eiropas un Pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīros un lepotos ar uzvarām pār Zviedrijas, Serbijas un Melnkalnes, Dānijas, Izraēlas un Bulgārijas izlasēm.
Jāņa Graumaņa mērķtiecīgas trenera darbības rezultātā ir izaudzināta vesela jauna regbistu paaudze. Daudzi bijušie Jāņa Graumaņa audzēkņi 2008. gadā LMT Regbija kluba „Eži” pieaugušo komandu sastāvā kļuva par Latvijas čempioniem regbijā 7 un regbijā 15. Tāpat daudzi Jāņa Graumaņa audzēkņi pašlaik papildina Latvijas senioru (pieaugušo) regbija izlases rindas, kā arī veiksmīgi darbojas citās jomās un ir pilnvērtīgi aktīvas un uzņēmīgas sabiedrības locekļi.
2010. gadā LMT Regbija klubs „Eži” izcīnīja gan Latvijas kausu regbijā 15, gan kļuva par valsts čempioniem. Savukārt 2011. gada pavasarī par nopelniem Latvijas valsts labā Latvijas Mobilā telefona Regbija kluba “Eži” vecākajam trenerim Jānim Graumanim tika piešķirts Latvijas valsts apbalvojums – Atzinības krusta V šķira.
Mums, ikdienas darbus turpinot, pietrūks Jāņa uzcītības, centības, sirds siltums, viņa asprātības un humora dzirkstis, kā arī gādīgās sporta pedagoga rokas stingrība un vienlaikus maigums.

LMT Regbija klubs „Eži” izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāņa Graumaņa tuviniekiem.


LMT Regbija klubs “Eži”
 
FOTO ar atmiņām, kurās esam kopā ar Jāni Graumani - skatīt šeit

5 komentāri
17.09.2011. 23:35
Karlis
Izsaku mums visiem Latvijas regbija sabiedrībai piederošajiem līdzjūtību ar spilgtas regbija personības zaudējumu
17.09.2011. 23:40
Nikita
Izsaku lidzjutibu. Sis cilveks vienmer paliks mana sirdi un dvesele, ka skolotajs, draugs, regbija tevs.
18.09.2011. 01:50
vant41
Выражаю соболезнование родным и близким и всем всем кто играл,играет и будет играть в Регби в Латвии и за рубежом. Светлая память Янису Грауманису. Игрок первой линии команды «VEF» (1971-74 г.г) и отец игрока первой линии команды «EŽI» Владимир Волощук.
18.09.2011. 01:52
vant41
Выражаю соболезнование родным и близким и всем, кто знает и любит Регби по поводу кончины Яниса Грауманиса – хорошего человека, талантливого тренера, замечатального педагога молодежи, прекрасного популизатора красивой игры Регби в Латвии и Латвий-ского Регби в Европе.Светлая память Тебе Янис, спасибо за все доброе и светлое,что ты дал через Регби моей семье. Жена регбиста и благодарная мать регбиста – Тамара Волощук
19.09.2011. 09:55
raimonds
Izsaku līdzjūtību Jāņa Graumaņa tuviniekiem.Viņš vienmēr būs mūsu sirdīs.
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions