jaunumi
16.10.2011. 23:32
“Livland” Latvijas čempionāts regbijā: Zelts “Kalvei”, sudrabs “Ežiem”, bronza – “Miesniekiem”

“Livland” Latvijas čempionāts regbijā: Zelts “Kalvei”, sudrabs “Ežiem”, bronza – “Miesniekiem”


Sestdien, 15. oktobrī, Latvijas Universitātes stadionā risinājās “Livland” Latvijas regbija meistarsacīkšu izslēgšanas spēļu izšķirīgie mači par pirmo un trešo vietu. Abas spēles bija interesantas un sportiski saspringtas, uzvaras izcīnot “Kalves” un “Miesnieki/Ķekava” regbistiem.

“Kalve” - “Eži/LMT 36:19 (17:7)

Finālspēle sākās ar masīvu “Kalves” uzbrukumu, taču “Eži/LMT” regbisti neapjuka, un Kristaps Bērziņš pārtvēra sāncenšu piespēli un savā stilā aizmuka no pretspēlētājiem, gūstot pirmos punktus “Ežu” labā. Viņš pats arī sekmīgi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 7:0. Tiesa, “Kalve” itin drīz atspēlējās – Elmārs Imbrass piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, bet Mihails Tumins precīzi izpildīja realizācijas sitienu – 7:7. Turpinājumā iniciatīva pārgāja “Kalves” pusē. Piezemējumu šī gada Latvijas čempionātā ne reizi nezaudējušās komandas labā guva Andrejs Borisovs, bet Tumins atkal bija precīzs, sitot realizāciju – 14:7 “Kalves” labā. Pirmo puslaiku noslēdza Vitālija Halecka precīzs dropsitiens, palielinot “Kalves” pārsvaru līdz 17:7. Tā arī noslēdzās mača pirmā daļa.
Otrā puslaika sākumā sasparojās “Eži” – Raimonds Krūmiņš pēc ilga uzbrukuma izdarīja piezemējumu, bet Bērziņš precīzi izpildīja realizācijas sitienu, samazinot starpību līdz 14:17, bet “Kalve” itin drīz atbildēja ar sekmīgu pretuzbrukumu, kuru ar piezemējumu noslēdza Matīss Zalcmanis – 22:14. Turklāt Tumins atkal bija precīzs, sitot realizāciju, panākot 24:14. Spēles turpinājumā “Eži” divreiz ieguva tiesības uz soda sitieniem no labas pozīcijas, taču abas reizes Bērziņš bija neprecīzs. Savukārt “Kalves” uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Haleckis, bet Tumins atkal precīzi izpildīja realizācijas sitienu – 31:14. Pēc brīža vēl piecus punktus “Kalves” labā guva Nauris Bērziņš, bet mača izskaņā Elvis Siliņš atguva piecus punktus “Ežiem” – 36:19. Par mača labākajiem regbistiem tika atzīti Mihails Tumins (“Kalve”) un Gunārs Grīnvalds (“Eži/LMT”).
“Kalve” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs:
– Komandā bija vērojama liela vēlēšanās spēlēt. Tiesa, pašā mača sākumā pieļāvām kļūdu. Ja mēs sāktu tā, kā pusfināla mačā pret “Livonia/Garkalne”, tad zaudētu nevis vienu, bet vismaz trīs piezemējumus. Tomēr, par laimi, vairāk nopietnu kļūdu nebija. Šoreiz bijām pulcinājuši labākos spēkus, pietrūka vienīgi Kārlis Rozentāls. Slikti spēlējām savā zonā. Pārējais bija labā līmenī. Labi nospēlēja Sergejs Avdejevs un Nauris Bērziņš. Kad Avdejevs tika noraidīts no laukuma, viņa funkcijas sekmīgi uzņēmās Vitālijs Haleckis. Kopumā ar spēli varu būt apmierināts. Vērtējot šo čempionātu kopumā, jāatzīst, ka vasaras laikā pietrūka nopietnu cīņu. Redzēsim, vai tagad, līdz izlases spēlei pret Maltu, pietiks laika, lai atgūtu nokavēto.
“Eži/LMT” treneris Juris Straume:
– “Kalve” uzvarēja regulārajā čempionātā un bija pārāki arī finālmačā. Mums šoreiz bija grūti saņemties. Komandā pietrūka uguntiņas. Varbūt vajadzēja sākumā laist laukumā vairāk jaunos spēlētājus? Varbūt bijām visu pulveri “izšāvuši” pusfinālā pret “Miesniekiem”? Tomēr kopumā sāncenši bija motivētāki. “Kalve” īpaši bija pārāki tieši fiziskajā sagatavotībā.

“Miesnieki/Ķekava” – “Livonia/Garkalne” 37:17 (15:12)

Mačā par trešo vietu pirmie pie punktiem tika “Livonia/Garkalne” regbisti – Artis Jurkovskis aizmuka no sāncenšiem pa laukuma malu un piezemēja bumbu viņu ieskaites laukumā, panākot 5:0. Tiesa, itin drīz “Miesnieki” atbildēja ar precīzu Andra Andersona soda sitienu – 3:5. Turpinājumā sekmīgu “Miesnieku” uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Valters Raņķis, bet pēc mirkļa to pašu laukuma vidū pēc lieliskas Raņķa piespēles izdarīja Agris Vanags – 13:5 jau “Miesnieki/Ķekava” labā. Turklāt Andersons precīzi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 15:5. Pirmā puslaika izskaņā atkal izcēlās “Livonia/Garkalne” regbists Artis Jurkovskis, piezemējot bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, bet Artūrs Kisle sekmīgi sita realizācijas sitienu, samazinot rezultāta starpību līdz 12:15. Tā arī noslēdzās mača pirmā daļa.
Otrajā puslaikā “Miesnieku” pārsvars sāka izpausties daudz noteiktāk. Vispirms Ivars Eglis panāca 20:12, tad Mareks Tipa 25:12, Pēteris Lamaks 30:12, bet Jānis Skuja 35:12. Andris Andersons iesita vēl vienu realizācijas sitienu, panākot 37:12. Mača izskaņā ar sekmīgu uzbrukumu atbildēja “Livonia/Garkalne” – Gints Streikišs piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, un cīņa beidzās ar 37:17 “Miesnieki/Ķekava” labā. Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Ivars Eglis (“Miesnieki/Ķekava”) un Artis Jurkovskis (“Livonia/Garkalne”).
RK “Miesnieki” prezidents Uldis Bautris:
– Vēlamo rezultātu sasniedzām, savukārt no spēles stratēģijas viedokļa gribējās ātrāk sasniegt nopietnāku pārsvaru. Tomēr “Livonia/Garkalne” komanda mums izrādīja nopietnu pretestību. Iznāca pat intriģējoša spēle. Jāatzīst, ka sāncenši šīs sezonas laikā ir jūtami pielikuši. Mūsu galvenā problēma ir tā, ka vadošie spēlētāji pārāk daudz meklē vainu citos, kaut arī viņiem būtu galvenokārt jāpiedomā pie sava snieguma.
“Livonia/Garkalne” galvenais treneris Aivars Krūmiņš:
– Esmu ļoti apmierināts ar komandas spēli. Iznāca nopietna cīņa, un sāncenšiem vajadzēja pielikt daudz spēka, lai izcīnītu uzvaru. Galu galā savu lomu nospēlēja tas faktors, ka “Miesnieku” rindās ir vairāki augstas klases spēlētāji, kādu mums nav. Mums arī pietrūka pieredzes. Tomēr puiši ir malači un visiem viņiem paldies par cīņu. Centīsimies, lai nākamgad varētu nostartēt vēl labāk, nekā šajā sezonā.

“Livland” 2011. gada Latvijas čempionāta galīgais vietu sadalījums
1. “Kalve”, 2. “Eži/LMT”, 3. “Miesnieki/Ķekava”, 4. “Livonia/Garkalne”, 5. RK “Baldone”, 6. LLU, 7. Valmieras “Fēnikss”.

“Livland” Latvijas čempioni regbijā
1992. gads – RAF,
1993. – RAF,
1994. – RAF,
1995. – RAF,
1996. – “Latgale”,
1997. – “Rīgas Miesnieks”,
1998. – “KvadraPak/Miesnieki”,
1999. – “KvadraPak/Miesnieki”,
2000. – “KvadraPak/Miesnieki”,
2001. – “Rīgas Miesnieks”,
2002. – “Stats”,
2003. – “Ādažu Čipsi”,
2004. – “Ādažu Čipsi”,
2005. – “Stats”,
2006. – “Stats”,
2007. – “Ādažu Čipsi”,
2008. – “Eži/EK sistēmas”,
2009. – SK “Ovāls”,
2010. – “Eži/LMT”,
2011. – “Kalve”.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

FOTO - skatīt šeit

 

0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions