jaunumi
07.08.2012. 12:30
Tikšanās vietu mainīt nedrīkst – “Eži” jau 15. reizi Ozolmuižā
Kad vasara jau sper soļus otrajā pusē un jūliju nomaina augusts, Latvijas Mobilā telefona regbija kluba “Eži” jaunā maiņa pulcējas uz treniņnometni, kas tradicionāli jau 15. reizi notiek Ozolmuižā, netālu no Limbažiem.

Jaunie regbisti izmitināti Bērnu sociālās aprūpes centrā “Zīle”, kur ir lieliska ēdināšana gluži kā smalkā restorānā. Taču ne jau tikai labi paēst un garšīgi padzerties uz šejieni atbraukuši jaunie regbisti.
“Treniņi mums notiek divas reizes dienā,” stāsta nometnes vadītāja Dace Straume. “Kad laiks ir saulains, trenējamies stadionā, kad līst lietus – ejam darboties sporta zālē. Vienīgi vecāku dienā atpūšamies un sakārtojam istabiņas, lai varētu viesus godam uzņemt.”
Apsēžamies stadiona malā uz soliņiem, pavērot jauno censoņu nodarbību. Dace Straume vada vismazāko “Ežu” treniņu, bet vidējā vecuma puikas kopā ar trim “lielajiem” regbistiem trenē Juris Straume. Saule cepina nežēlīgi, taču “Ežu” jaunā paaudze neatlaidīgi lej sviedrus, lai apgūtu regbija spēles elementus un krātu fizisko spēku. Lai to panāktu, vingrinājumi jāatkārto vairākas reizes, līdz treneri ir apmierināti ar paveikto.
Treniņos tiek izmantots moderns inventārs, kas palīdz gan audzēkņiem, gan treneriem aizvadīt pilnvērtīgas nodarbības. Vingrinājumi palīdz pilnveidot koordināciju, taktisko domāšanu un, protams, fizisko sagatavotību.
Kad nodarbība ir galā, puikas treneru pavadībā dodas uz tuvējo ezeru, lai no laipas stilā “bombočka” varētu mesties atspirdzinošajā ūdenī. Un zēni ir gatavi to atkārtot vēl un vēl – gan pa vienam, gan visi reizē.
Pēc tam seko garšīgas pusdienas un klusā stunda, bet vakarā pārsteigums – telšu celšana ezera krastā un zupas vārīšana kopējā katlā uz ugunskura. Puikas ir priecīgi par šādu pārmaiņu un čakli ķeras pie darba. Drīz telšu pilsētiņa ir gatava un visi var doties palīgā trenerei Straumei mizot kartupeļus un burkānus vai arī apcept uz grila ribiņas. Drīz vien zupa jau sāk vārīties un mutuļot, izplatot gardu aromātu. Tiek izsludināts konkurss par zupas labāko nosaukumu. Varianti ir dažādi: gan “Joši” zupa, gan “Piekrastes buljons”, taču vislabākā ideja iešāvusies prātā mazajam Artūram Spradzenko – zupa “Liesmiņa”. Īsi un kompakti, bet pats galvenais – atbilstoši viras sagatavošanas veidam – uz ugunskura liesmām.
Kad otrās vakariņas ir pieveiktas, laiks domāt par naktsmieru, taču vispirms, kā jau īstā nometnē, tiek dalītas dežūras, lai pārējiem saldāks miegs. Tikmēr lielie “Eži” jau prāto, kā mazos pa nakti izjokot. Tiek minēti dažādi varianti – gan spokošanās, gan viltus trauksmes radīšana, taču beigās visi paliek pie viena – jāpiezogas klusām un tad dežuranti pie ugunskura jāsabužina. Nakts caurmērā tomēr paiet mierīgi. No rīta atkal laiks celties un peldēties ezerā.
Sestdiena “Ežu” nometnē ir vecāku diena, kad treniņi nenotiek. Uz Ozolmuižu atbraukuši bērnu vecāki un arī “Ežu” prezidents Lauris Rasnačs. Ar redzēto un stāstīto Lauris ir apmierināts, taču treneri Straumes iesaista viņu interesantā spēlē – ar regbija bumbu pāri volejbola tīklam līdz 10 piezemējumiem. Cīņā iesaistās sešas komandas, kurās kopā ir gan vecāki, gan bērni, gan lielie “Eži”. Uzvaru izcīna “Atriebēji” U-11, kuras sastāvā ir arī Artūrs Spradzenko ar savu tēti Sandi. Mamma Kristīne tikmēr cenšas iemūžināt spēles interesantākos kadrus ar mobilā tālruņa palīdzību.
Kad mačs ir galā, laiks piknikam pie ezera ar desu cepšanu ugunskurā un rasola baudīšanu, ko lielajā katlā sarūpējušas “Zīles” saimnieces. Rodas iespēja pārmīt dažus vārdus ar Artūra tēti.
“Artūrs Ozolmuižā ir jau otro gadu,” stāsta Sandis Spradzenko. “Un varu droši apgalvot, ka viņam te patīk.”
“Kā mēs izvēlējāmies regbiju?” turpina Sandis. “Vienkārši esam ļoti labi pazīstami ar Latvijas izlases spēlētāju Arvi Pilenieku, kurš tad mums arī ieteica sazināties ar Daci Straumi. Sākumā gribējām izmēģināt spēkus amerikāņu futbolā, taču nevarējām atrast, kur to varētu darīt.”
Pavaicāju, vai Artūra vecākus nebiedē tā sauktais “lielais” regbija traumatisms?
“Pa šiem diviem gadiem viņam tikai vienreiz ir uzkāpts uz kājas...” atjoko Sandis. “Viņš jau otro sezonu spēlē Latvijas meistarsacīkstēs jaunākajā grupā un iet cauri pretinieku aizsardzībai kā tāds mazs Lāčplēsis. Artūrs mūsu ģimenē ir vienīgā atvase, tāpēc ļāvām viņam izvēlēties tādu nodarbi, kāda viņam pašam patīk – tas ir galvenais.”
Pikniks tuvojas beigām, mums un vecākiem laiks doties uz Rīgas pusi. Bet darbs Ozolmuižas jauno regbistu treniņnometnē turpinās.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

FOTO: Zigismunds Zālmanis,
“NIKON”


Ozolmuiža – Rīga
0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions