jaunumi
10.04.2013. 11:12
Intervija ar LMT Regbija kluba 'Eži' prezidentu Ivaru Lambertu.
Eži” bija, ir un būs!

Intervija ar Latvijas Mobilā telefona regbija kluba “Eži” prezidentu Ivaru Lambertu.

– Kādi uzdevumi jaunajā sezonā ir “Ežu” pieaugušo komandai?

– Latvijas čempionātā regbijā 15 uzdevums ir cīnīties par čempionu titulu. Arī Latvijas kausa izcīņā jādomā par šīs balvas nosargāšanu savā īpašumā. Spēlēsim arī FIRA Pārrobežu čempionātā, taču pēdējos gados pieredze spēlēs ar citu valstu klubu komandām ir niecīga, tāpēc konkrētus uzstādījumus ir sarežģīti izvirzīt. Tomēr katrā mačā cīnīsimies par uzvaru.

Rezultātu var ietekmēt paaudžu maiņa, kas uzsākās jau pagājušajā sezonā, un šosezon tā būs vēl izteiktāka. Pagājušajā sezonā iesākām ar pieredzējušu sastāvu, kas deva arī rezultātu Latvijas kausa izskatā, tomēr sezonas beigās, kad pamatsastāva pieredzējušos spēlētājus sāka mocīt traumas, tad jaunie vēl nebija gatavi pilnvērtīgi viņus aizstāt un Latvijas čempionātā ar grūtībām tikām pie bronzas medaļām. Iespējams, ka šogad tā līkne varētu būt pretēja – un labākos rezultātu uzrādīsim sezonas beigās, kad jaunie spēlētāji būs iekrājuši spēļu praksi.

– Kādas izmaiņas notikušas vienības sastāvā?

– Lielākās pārmaiņas ir saistītas ar to, ka virkne pieredzējušo spēlētāju – Reinis Pepa, Valdis Stelmaks, Nauris Kraupša un arī es pats – ir nolēmuši beigt aktīvās regbista gaitas. Ar veselības likstām cīnās Mikus Kalniņš un Gunārs Grīnvalds, kurš pēc ceļgala operācijas laukumā varētu atgriezties sezonas vidū, kā arī Jānis Strazdiņš, kurš jau ir uzsācis treniņus kopā ar komandu. Uz „Livonia” klubu ir pārgājis Kristaps Bērziņš, savukārt „Ežu” kreklā atkal redzēsim Uldi Volmāru, kas pēc gada prombūtnes ir atgriezies no Valmieras „Fēnikss” kluba. Startēt „Ežu” rindās ir izteikuši arī pāris citu klubu audzēkņi, taču pamatā pieturēsimies pie principa, ka papildinājumu pieaugušo komandai meklēsim sava kluba jauniešu komandu rindās.

– Vai “Eži” šosezon spēlēs Latvijas kausa izcīņā un Latvijas čempionātā regbijā 7?

– Šosezon spēlēsim septītnieku, turklāt ar divām komandām. Vairs nebūs tāda prakse, ka mūsu spēlētāji darbosies pie citiem klubiem. Latvijas čempionātā gribam paspēkoties ar šī brīža top komandām un varbūt pat cīnīties par iekļūšanu pirmajā trijniekā.

– Kā komanda trenējas jaunajai sezonai?

– Ziemas periodā mums bija četri treniņi nedēļā. Svētdienās darbojamies zālē, trešdienās Olimpiskajā sporta centrā, bet pirmdienās un piektdienās Rīgas Futbolas skolas (labāk zināms kā Latvijas Universitātes) stadionā bijām sastopami svaru zālē vai skrienot krosus. Tā kā dažos treniņos piedalījos arī pats, tad jāatzīst, ka tie bija kārtīgi pirmssezonas treniņi, kuros tika liets ne mazums sviedru. Lai arī šogad cīnījāmies ar treniņu apmeklējumu problēmu, tomēr arī šajā jautājumā treneri atzina, ka ir vērojami uzlabojumi.

Kopš aprīļa esam pārgājuši uz trim treniņiem nedēļā, kurus aizvadām Rīgas Futbola skolas stadionā.

– “Ežu” prioritāte allaž ir bijuši jaunie spēlētāji. Kā ir šobrīd?

– Šī prioritāte ir absolūti aktuāla arī šobrīd. Šogad “Ežu” klubā ir jauns amats – menedžeris, kura funkcijas veiks Mārcis Āriņš. Mārcis ir jauns un enerģisks cilvēks, kurš iegūst atbilstošu izglītību augstskolā, turklāt viņš pats izrādīja interesi palīdzēt regbija klubam menedžmenta jautājumos un klubs kopā ar sponsoriem spēja rast tam arī finansiālu pamatu.  Kā galveno uzdevumu kluba vadība menedžerim ir izvirzījusi bērnu piesaisti „Ežiem”, jo gribam panākt tādu masveidību, kas kaut nedaudz līdzinātos tai, kāda bija gados, kad pats sāku trenēties regbijā – tolaik no triju gadu gājuma bērniem varēja izveidot trīs pilnas regbija 15 komandas ar visiem rezervistiem. Tagad ir problēmas pat ar vienas vienības nokomplektēšanu. Šī uzdevuma īstenošanai menedžerim ir virkne ieceru, kas saistītas gan ar aktīvu dalību publiskos pasākumos, sadarbību ar mācību iestādēm un citas idejas, kas šobrīd tiek liktas konkrētā aktivitāšu plānā.

Otrs svarīgs menedžera uzdevums ir atslogot trenerus no organizatorisko jautājumu risināšanas, lai turpmāk ekipējuma nodrošināšana, nometņu, ārvalstu braucienu, „Ežu kausu” un citu pasākumu organizēšana gultos nevis uz treneru pleciem, bet gan par to būtu atbildīgs savas jomas profesionālis.

Savukārt trešais uzdevums menedžerim ir celt pieaugušo komandas spēlētāju motivāciju un prestižu. Jāsaprot, ka Latvijā regbijs ir interešu grupu sporta veids, kur puiši un vīri savācas kopā labi pavadīt laiku un aizstāvēt sava kluba krāsas un godu. Pēdējo 10 gadu laikā Latvijas regbijā un tajā skaitā „Ežos” nekādas kardinālas pārmaiņas nav notikušas – katru gadu tie paši pretinieki, tie paši tiesneši, tie paši treniņi, tie paši komandas biedri u.t.t. Gribot vai negribot iezogas rutīna un emocionāls pagurums. Ticu, ka šo rutīnu kliedēs gan paaudžu maiņa, gan dalība Baltijas klubu čempionātā, kā arī aktīva kluba un tā spēlētāju dalība ārpus sporta pasākumos, par ko organizēšanu atbildīgs būs tieši menedžeris.

Tie ir trīs galvenie uzdevumi kluba menedžerim un klubam kopumā, ar uzsvaru uz jaunajiem regbistiem un masveidību visās vecuma grupās.

Ja atgriežamies pie sportiskajiem uzdevumiem bērnu un jauniešu komandām, tad tie ir tādi paši kā visus iepriekšējos gadus – visās vecuma grupās Latvijas čempionātā izcīnīt augstākā kaluma medaļas, kā arī ar augstiem rezultātiem piedalīties kādā no starptautiskiem ārvalstu regbija forumiem.

– Gan “Ežiem”, gan Latvijas regbijā kopumā liela problēma ir sporta bāzes. Un “Eži” atkal var palikt bez sava laukuma, jo RFS stadionā gaidāmi rekonstrukcijas darbi, lai izveidotu futbola stadionu...

– Pirmkārt jāsaka paldies Rīgas Futbola skolai, sadarbība ar kuru mums ļauj bērniem un jauniešiem nodrošināt treniņa iespējas Rīgas centrā, Rīgas Futbola skolas stadionā. Ziemas periodā mēs aktīvi meklējām variantus „Ežu” sporta bāzes vietai, taču vienmēr saskārāmies ar vai nu lokāciju problēmu vai nepietiekamas infrastruktūras problēmu. Lai noturētu bērnus un jauniešus „Ežos” un piesaistītu jaunus spēlētājus, ir nepieciešama sporta bāze, kas ir viegli sasniedzama ar sabiedrisko transportu un būtu pēc iespējas tuvāk pilsētas centram, kā arī ir nepieciešams labs laukums un civilizētas ģērbtuves. Diemžēl risinājumu, kas apvienotu abas šīs prasības mums atrast neizdevās, turklāt Rīgas Futbola skolas stadions vēl kādu laiku būs mūsu rīcībā, tāpēc maksimāli centīsimies izmantot tā lokācijas un infrastruktūras priekšrocības, paralēli arī strādājot pie savas sporta bāzes jautājuma risināšanas.  

 

Jānis Erenbergs,

Latvijas Regbija federācijas

preses sekretārs

0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions