jaunumi
09.07.2013. 16:03
Studenti veiks ierakstu Latvijas regbija vēsturē

Otrdien, 9. jūlijā, uz Kazaņu dosies Latvijas studentu regbija izlase, kuriem priekšā līdz šim atbildīgākais starts viņu dzīvēs – dalība pasaules XXVII Universiādē. Studentu izlase regbijā 7 ir viena no 16 komandām no visas pasaules, kas piedalīsies šajā milzīgajā sporta forumā. Lieki piebilst, ka Latvijas regbijam tas būs nozīmīgs notikums.

Latvijas studentu regbija izlase vairākus mēnešus ir nopietni gatavojusies veiksmīgam startam Kazaņā. Rūpes par studentu izlases dalību Kazaņā uzņēmās Regbija Attīstības asociācija (RAA). „Tika apzināti visi studenti, kas varētu pretendēt uz spēlēšanu šādā izlasē. Sākām ar 23 kandidātiem,” atminas Aivars Pilenieks, RAA valdes vadītājs. Lai arī Latvijas regbija vidē vienprātības par gaidāmo turnīru un tā nozīmīgumu nav, taču Aivars Pilenieks ir pārliecināts, ka bieži šādas iespējas Latvijas regbijam netiek dotas: „Šī ir viena no tām retajām reizēm, kad mēs varam tikt spēlēt visaugstākajā līmenī. Bieži šādas iespējas mums negadās. Visi Eiropas čempionāti ir dažādās divīzijās, kur mums pretī nāk tāda līmeņa komandas, kādas mēs tikko redzējām Upesciemā (Eiropas čempionāta B divīzija). Savukārt lielajā regbijā mēs spēlējam pret tādām komandām, kuras regbija pasaule nemaz nepiemin... Bet te – mums pretī būs DĀR, Japāna. Kur vēl mēs ar viņiem kādreiz laukumā tiksimies? Mēs viņus nevaram uzaicināt pat uz turnīru – nez vai kāds šādu uzaicinājumu ievēros un atbrauks. Tāpēc Universiāde ir vienreizēja iespēja.”

No dalībvalstīm Latvija regbija turnīram ir izlikta ar pēdējo 16. numuru. Taču īstas skaidrības par to, kāds būs reālais spēku samērs laukumā, īsti nav nevienam. „Protams, šāds turnīrs būs „melnais zirdziņš”, jo mēs nezinām nevienas komandas reālo spēles līmeni. Mēs spriežam pēc valstiskā līmeņa,” spriež Aivars Pilenieks, Latvijas regbija delegācijas vadītājs Kazaņā, un piebilst: „Kādi mēs esam, tādi esam, bet kā tūristi uz Kazaņu mēs noteikti nebraucam.”

Latvijas studentu izlases galvenais treneris Arvis Pilenieks ir apmierināts ar aizvadīto sagatavošanās ciklu, kaut arī vairāki potenciālie braucēji tomēr uz Kazaņu dažādu iemeslu dēļ nedosies. „Gribējās vēl kādu pārbaudes turnīru. Cerējām, ka Rīgas Domes kausā būs spēcīgākas komandas. Manuprāt, ļoti vērtīgas bija pārbaudes spēles pret Lietuvas izlasi. Labi, ka zaudējām, jo bija labāka iespēja paanalizēt kļūdas,” norāda izlases galvenais treneris. Izlasei līdzi dosies arī Latvijā ļoti augstu vērtētais sporta psihologs Pēteris Egle. Izvērtējot savas komandas stiprās un vājās puses, Pilenieks juniors uzmanību vērš uz to, ka daļai spēlētāju jau ir diezgan liela starptautisku turnīru pieredze. „Kodols mūsu izlasē ir pietiekami labs un, var pat teikt, pietiekami pieredzējis. Diemžēl dažādu iemeslu dēļ mums iztrūks labākie malējie spēlētāji, tāpēc, iespējams, mēs uz citu fona izskatīsimies lēnāki. Redzot pasaules praksi, „maliņas” visām komandām ir ļoti, ļoti ātras – no tā mums Kazaņā būs jāuzmanās.”

Izlases treneris uzskata, ka lielākā daļa spēlētāju vēl līdz galam nav sapratuši šā turnīra nozīmīgumu, jo, kas zina, iespējams, šīs būs augstvērtīgākās sacensības, kādās viņi savās regbistu karjerās jebkad piedalīsies. „Es ļoti pats gribētu būt laukumā, bet arī būt tur – tas man ir gan izaicinājums, gan gods. Gribētu likt spēlētājiem saprast, cik ļoti es pats būtu vēlējies spēlēt šādā turnīrā, bet diemžēl man to liedz vecuma ierobežojums (startē spēlētāji līdz 27 gadu vecumam). Kā treneris vēlos smelties pieredzi, nodibināt jaunus kontaktus. Šis man būs pirmais nopietnākais starptautiskais turnīrs kā trenerim,” stāsta Arvis Pilenieks, „Ir piecas garantētās spēles, sešas – maksimālā programma. Neatkarīgi no izcīnītās vietas, es būšu gandarīts par divām uzvarām.”

Spēļu kalendārs Latvijas studentu izlasei:
14. jūlijs Japāna – Latvija
14. jūlijs Dienvidāfrika – Latvija
15. jūlijs Namībija – Latvija
15. jūlijs Pēc iegūtās vietas savā grupā, kāda komanda no grupas B (Lielbritānija, Beļģija, Malaizija, Gruzija)
16. jūlijs Iespējama tikai, ja iepriekšējā spēle uzvarēta.

Latvijas studentu izlases sastāvs:
Vārds Uzvārds Augstskola Regbija klubs
Elmārs Šefanovskis Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija Miesnieki
Toms Asējevs Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija Miesnieki
Dāvis Bajārs Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija Valmieras Fēnikss
Jānis Zālmans Rīgas Tehniskā koledža Miesnieki
Ivars Eglis Rīgas Tehniskā koledža Miesnieki
Emīls Balodis Rīgas Tehniskā koledža Miesnieki
Matīss Zalcmanis Latvijas Lauksaimniecības universitāte Ovāls
Jānis Kaucis Latvijas Lauksaimniecības universitāte Valmieras Fēnikss
Ruslans Kotļevs Rīgas Biznesa augstskola LMT/Eži
Raivis Kokins Rīgas Tehiskā Universitāte Miesnieki
Mikus Ozols Rīgas Tehniskā koledža Sigulda
Deivids Cjukša Banku Augstskola Livonia

Galvenais treneris: Arvis Pilenieks
Treneris: Valters Raņķis 
Komandas menedžeris: Kārlis Vents
Komandas vadītājs: Aivars Pilenieks
Fizioterapeits: Jekaterina Strauta
Masieris: Pēteris Egle

Tekstu sagatavoja:
Raimonds Rudzāts

0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions