jaunumi
14.10.2013. 09:46
Latvijas regbija izlase dramatiskā cīņā uzvar Serbiju un nostiprinās otrajā vietā
Sestdien 12.10.2013 Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, notika Eiropas Nāciju kausa (ENK) izcīņas spēle regbijā 2B divīzijā starp Latvijas un Serbijas valstsvienībām, lielisku uzvaru ar 25:14 (13:0) izcīnot laukuma saimniekiem.

Mača sākumā iniciatīva piederēja viesiem, kuru ofensīva beidzās ar nopelnītu soda sitienu no visnotaļ izdevīgas pozīcijas. Raidījums gan nesasniedza mērķi. Savukārt jau pēc pāris mirkļiem sitamu sodu netālu no laukuma centra nopelnīja Latvijas valstsvienība. Kristaps Bērziņš savu iespēju garām nelaida, izvirzot Latviju vadībā 3:0. Turpinājumā iniciatīva pārgāja mūsu regbistu rokās. Pēc veiksmīga uzbrukuma Arvis Pilenieks piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, panākot jau 8:0. Diemžēl neprecīzs bija Bērziņa realizācijas sitiens. Pēcāk Kristaps nespēja realizēt vēl vienu soda sitienu tuvu laukuma centram, bet arī serbi atbildēja ar to pašu no daudz izdevīgākas situācijas. Pirmā puslaika beigās Latvijas regbistiem padevās vēl viens sekmīgs uzbrukums, kuru ar piezemējumu atkal noslēdza Arvis Pilenieks – 13:0 tāds bija spēles pirmās daļas rezultāts.

Mača otrajā puslaikā notika krass pavērsiens spēles gaitā. Serbi pārņēma mača grožus savās rokās, divreiz izdarot piezemējumus un divreiz precīzi sitot realizācijas. Tā visa rezultātā Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 13:14. Vienbrīd likās, ka spēles gaitā ir iestājies izšķirīgs pavērsiens par labu serbiem, taču mūsu ovālās bumbas meistari bija citās domās. Vispirms sekoja uzbrukums pa malu, pēc kura Mareks Larionovs ar piezemējumu atguva vadību 18:14. Savukārt vēl pēc brīža Kristaps Bērziņš, saņēmis bumbu no partnera, nospēlēja vienkārši filigrāni, tehniski un meistarīgi, apspēlējot serbu aizsardzību un gūstot vēl piecus punktus. Precīzs bija arī viņa realizācijas sitiens – 25:14 tāds bija mača galarezultāts.

Latvija izcīnīja ne tikai četrus punktus par uzvaru, bet nopelnīja arī bonusa punktu par četriem piezemējumiem. Savukārt Serbija palika bešā. Tādējādi mūsu regbisti ENK 2B divīzijas turnīra tabulā nostiprinājās otrajā vietā.

Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko:

– Paldies valmieriešiem par dedzīgo atbalstu. Kad sākām zaudēt, līdzjutēju skaļās balsis mūs uzmundrināja. Būtu kauns zaudēt tādas publikas priekšā. Ja runājam par spēli, jāatzīst, ka pieļāvām ļoti daudz kļūdu. Laikam savu lomu būs nospēlējis ilgais pārtraukums, kopš tikāmies pēdējo reizi. Arī Serbija izskatījās pat labāk nekā pagājušogad Belgradā. Mēs gatavojāmies vienam viņu spēles variantam, bet viņu cīņas maniere mūs pārsteidza. Īpaši autu izspēle ar moliem. Jāsecina, ka pagaidām esam maz trenējušies kā izlase. Jādomā, kā pēc divām nedēļām Andorai likt pretī ideālu sastāvu.

ENK 2B divīzijas turnīra tabula
(komanda, spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, bonusa punkti, punkti kopā)

Izraēla 4 4 0 0 3 19
Latvija 5 3 0 2 4 16
Dānija 4 1 1 2 1 7
Andora 4 1 1 2 0 6
Serbija 5 1 0 4 2 6

Latvijas izlases sastāvs:
1. Jānis Skuja (kapteinis) RK „Miesnieki”
2. Edgars Cīrulis RK „Miesnieki”
3. Artūrs Kaulakāns RFC „Livonia”
4. Māris Robežnieks RK „Miesnieki”
5. Mārtiņš Provizors Clontarf RFC, Īrija
6. Ainārs Bērziņš RFC „Livonia”
7. Vjačeslavs Tiško „Kalve”
8. Andrejs Borisovs „Kalve”
9. Norberts Bekmanis RFC „Livonia”
10. Valters Raņķis RK „Miesnieki”
11. Arvis Pilenieks LLU
12. Antons Oseledko „Kalve”
13. Ruslans Kotļevs „LMT/Eži”
14. Matīss Zalcmanis „Kalve”
15. Kristaps Bērziņš RFC „Livonia”
16. Elmārs Imbrass „Kalve”
17. Sandris Jauntēvs „Kalve”
18. Guntis Cirša „Kalve”
19. Māris Streikišs „LMT/Eži”
20. Mareks Larionovs „LMT/Eži”
21. Deivids Cjukša RFC „Livonia”
22. Mikus Ozols RK „Sigulda”
23. Ingus Aivars „LMT/Eži”

Galvenais treneris: Sergejs Lisko (Krievija)
Treneri: Vladimirs Ņikonovs, Juris Straume
Ārsts: Uģis Kreitenbergs
Menedžeris: Māris Zeltiņš

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs
0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions