jaunumi
12.10.2014. 13:37
„LMT/Eži” sīvā cīņa iegūst bronzas medaļas
Jānis Erenbergs

Sestdien, 11. oktobrī Upesciema stadionā notika izšķirīgās Latvijas regbija meistarsacīkšu spēles. Finālspēlē esošie čempioni „Garkalne/Livonia” nosargāja savu titulu, ar 19:15 (14:10) uzvarot RK „Ovāls”, bet mačā par bronzas medaļām „LMT/Eži” ar 36:10 (10:3) pārspēja „Burtnieki/Fēnikss” vienību.

„LMT/Eži” – „Burtnieki/Fēnikss” 36:10 (10:3)

Spēle par bronzas medaļām iesākās ar „Ežu” uzbrukumiem, taču rezultātu pēc veiksmīga pretuzbrukuma atklāja „Fēniksa” regbisti – Reinis Zalte precīzi izpildīja soda sitienu, un rezultāts kļuva 3:0 vidzemnieku labā. Taču pēc brīža pie pirmajiem punktiem tika arī „adataiņi”, kad Mārtiņš Bokišs izdarīja piezemējumu laukuma malā. 5:3 vadībā izvirzījās „Eži’. Vēl pirmajā puslaikā piecus punktus ar piezemējuma guva Ruslans Kotļevs, panākot 10:3.

Mača otrajā daļā vispirms izcēlās Mareks Dravnieks, gūstot piezemējumu un pats precīzi izpildot realizācijas sitienu, tad Mareks Larionovs ar piezemējumu. Rezultāts kļuva jau 22:3 „LMT/Eži” labā. „Burtnieki/Fēnikss” atbildēja ar Naura Miglava piezemējumu un Zaltes precīzu realizāciju, pietuvojoties līdz 10:22. Tiesa, atlikušajā laikā punktus guva tikai oranži melnie „Eži” – piezemējumus guva Larionovs un Jānis Gavars, bet Dravnieks divreiz precīzi sita realizācijas sitienus. 36:10, ar šādu rezultātu bronzas medaļas izcīnīja „LMT/Eži”.

„LMT/Eži” treneris Juris Straume:
– Pirmajā puslaikā mums bija grūti saprast, ka jāspēlē nopietni. Sastāvs bija sapulcējies ļoti labs, varbūt tāpēc likās, ka spēle būs vieglāka. Beigās otrajā puslaikā spēle jau aizgāja no rokas. Negribu kritizēt mača tiesnešus, taču šāda līmeņa spēlēs soģiem jābūt „bruņotiem” ar rācijām vai austiņām, lai ātrāk komunicētu savā starpā. Tāpēc brīžiem laukumā radās lieki asumi. Ar trešo vietu Latvijas čempionātā esam apmierināti. Paldies visiem čaļiem, gan jaunajiem, gan vecajiem. Jo vairāk būtu tādas spēles, jo augstāks būtu līmenis Latvijas regbijam kopumā.

Galīgais vietu sadalījums 2014. gada Latvijas meistarsacīkstēs regbijā: 1. „Garkalne/Livonia”, 2. RK „Ovāls”, 3. „LMT/Eži”, 4. „Burtnieki/Fēnikss”, 5. „Ulre/Ķekavas NSS”, 6. „LMT/Eži 2”.