jaunumi
14.05.2015. 15:57
“LMT/Eži” regbisti sīvā cīņā atspēlējas un uzvar “TFS Bulduri”

Trešdien, 13. maijā, Juglas stadionā notika kārtējā Latvijas meistarsacīkšu spēle klasiskajā regbijā, kurā pērnā gada valsts čempionāta bronzas medaļu ieguvēji “LMT/Eži” pēc minimāli zaudētā pirmā puslaika otrajā spēja izraut uzvaru ar 23:22 (16:17) pār pagājušās sezonas vicečempioniem “TFS Bulduri”.

Sākotnēji diezgan solīdā vadībā izvirzījās “TFS Bulduri”, kas pirmā puslaika sākumā izdarīja divus piezemējumus (Dmitrijs un Roberts Bondarenko). Precīzi bija arī abi Mihaila Tumina realizācijas sitieni. Pa vidu tiem “Ežu” regbists Mārtiņš Bokišs atbildēja ar precīzu soda sitienu. Rezultāts kļuva 14:3 buldurnieku labā. Turpinājumā Bokišs iesita vēl divus soda sitienus, bet Tumins atbildēja ar vienu – 17:9 “TFS Bulduri” labā. Savukārt pirmā puslaika izskaņā “LMT/Eži” izdevās pirmais piezemējums šajā mačā – to iespēja Māris Streikišs, bet pēc Bokiša precīzā realizācijas sitiena sāncenšus šķīra vairs tikai viens punkts. 17:16 “TFS Bulduri” labā.

Spēles otrajā daļā Tumins nodemonstrēja labu individuālo meistarību, gūstot vēl piecus punktus ar piezemējumu (22:16). Toties “LMT/Eži” pretstatīja Elvja Siliņa piezemējumu, pēc kura precīzais Bokiša realizācijas sitiens izvirzīja “adataiņus” minimālā vadībā 23:22. Atlikušajā laikā abām komandām bija vēl iespējas gūt punktus, taču rezultāts tā arī palika nemainīgs.

Par šo uzvaru “LMT/Eži” ieguva četrus punktus, bet pie viena tika “TFS Bulduri”, jo piedzīvotais zaudējums bija tikai ar viena punkta starpību.

“LMT/Eži” treneris Mareks Dravnieks:
– Atkal iznāca diezgan neraksturīga spēle. Sākums mums bija mazliet bijīgs, pieļāvām divas kļūdas sitienos ar kāju savā laukuma pusē, ielaidām divus piezemējumus. Vajadzēja spēlēt drošāk, ko arī puiši darīja pēc pārtraukuma. Iesitām trīs sodus, sapratām, ka varam. Galvenais uzvarā tomēr bija tas, ka pieļāvām maz kļūdu. Ja tādu nav, tad varam līdzīgi cīnīties ar jebkuru pretinieku. Šajā spēlē ar to bija kārtībā, un uzteikt varu visu komandu, bet jo īpaši mūsu jaunos spēlētājus, kas darbojās sānu izspēlē. Labi nospēlēja arī spēka cīņas regbisti. Mums tā bija pirmā uzvara Latvijas čempionātā. Cik ilgi man vēl nāksies aizvietot pēc operācijām atlabstošos Juri un Mārtiņu Straumes? Grūti pateikt – trenerim Jurim vēl nepieciešams vismaz mēnesis, bet Mārtiņam, cerams, mazāk.

Tagad Latvijas čempionātā aizvadītas astoņas pamatturnīra spēles. Līderiem “Miesnieki/Ķekava” ir 14 punkti (3 spēlēs), “TFS Bulduri” 11 (4), “Garkalne/Livonia” 9 (2), “LMT/Eži” 5 (3), RK “Fēnikss” 2 (1) un “Jūrmala”/LLU 0 (3).

Latvijas čempionātā sešas komandas spēlē divos apļos. Pirmajās divās vietās esošās komandas 10. oktobrī finālspēlē sacentīsies par zelta medaļām, bet trešās un ceturtās vietas īpašnieces – par bronzas medaļām.