jaunumi
06.08.2015. 00:24
“Eži/EK sistēmas” regbisti pārspēj “TFS/Bulduri” Latvijas kausa izcīņas pusfinālā
Trešdien, 5. augustā, Juglas stadionā notika Latvijas kausa izcīņas pirmā pusfināla spēle klasiskajā regbijā, spēkus samērojot “Eži/EK sistēmas” un “TFS/Bulduri” komandām. Lai arī mača gaitā uzvaras svaru kausi šūpojās vienlīdz nopietni uz abām pusēm, galu galā pārāki ar 25:10 (3:7) bija “Eži”, iekļūstot finālā, kas paredzēts 15. augustā.

Spēles pirmajā puslaikā rezultāts ilgi palika neatklāts. Iniciatīva un pārsvars bija buldurniekiem, taču Mihails Tumins nespēja precīzi izpildīt diezgan izdevīgu soda sitienu. Pirmās daļas beigām tuvojoties, sekmīgs izrāviens padevās “Ežiem”, kuri nopelnīja iespēju sist soda sitienu no diezgan drošas pozīcijas. Mārtiņš Bokišs bija nekļūdīgs, izvirzot savu vienību vadībā ar 3:0. Atlikušajā laikā veiksmīgs uzbrukums sanāca “TFS/Bulduri” regbistiem – Matīss Zalcmanis piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, bet Tumins nekļūdīgi sita realizāciju, izvirzot savu komandu vadībā ar 7:3.

Otrā puslaika sākumā Tumins vēlreiz bija precīzs, sitot sodu un panākot jau 10:3 buldurnieku labā. Taču necik ilgi nebija jāgaida uz “Ežu” atbildes gājienu – Māris Streikišs piezemēja bumbu pretinieku ieskaites laukumā, bet Bokišs precīzi izpildīja realizācijas sitienu. Neizšķirts 10:10. Vairāk spēka atlikušajā laikā bija saglabājuši “Eži/EK sistēmas” regbisti, kuri veica vairākas maiņas. Vispirms piecus punktus ar piezemējumu guva Ingus Aivars, bet Bokišs no laukuma malas precīzi sita realizāciju, panākot jau 17:10 “Ežu” labā. Tad Bokišs precīzi izpildīja soda sitienu un pēc brīža pats piezemēja bumbu, panākot jau diezgan solīdu pārsvaru 25:10. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, “adataiņiem” svinot uzvaru un iekļūstot finālā.

Otrs Latvijas kausa izcīņas pusfinālists kļūs zināms ceturtdien, kad Rīgas Tehniskās koledžas laukumā “Miesnieki/Ķekava” pulksten 19.30 uzņems pašreizējos kausa īpašniekus “Garkalne/Livonia”. Jāpiebilst, ka divkārtējie kausa ieguvēji “Eži/EK sistēmas” spēlēs Latvijas kausa finālā ceturto reizi pēdējos sešos gados. 2010. un 2012. gadā komanda izcīnīja Latvijas kausu, bet 2011. gada finālā zaudēja “Miesniekiem”, kuri šo trofeju izcīnījuši visvairāk – vienpadsmit reižu.

“Eži/EK sistēmas” treneris Juris Straume:
– Bija ļoti grūta spēle. Mums jau ilgāku laiku nebija bijis spēļu prakses, kamēr pretiniekiem pa to laiku bija divas cīņas. Mača sākumā 20 pirmās minūtes mēs nemaz netikām pie bumbas, taču ļoti labi nostrādājām aizsardzībā. Mums bija arī garāks rezervistu soliņš, kas ļāva aktīvāk spēlēt. Žēl, ka ribas savainoja Raimonds Krūmiņš, kurš laikam nevarēs spēlēt finālā. Bet tā – visi nospēlēja ideāli, savu spēju robežās. Jāuzsver, ka praksi ieguva daudzi jaunie regbisti. Tagad jāgaida, kura komanda mums nāks pretī finālā.
0 komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions