jaunumi
16.06.2011. 19:30
Eži/LMT - RK Kalve (26 : 32)

Ceturtdien, 16. jūnijā, Juglā notika 20. “Livland” Latvijas meistarsacīkšu pirmā apļa septītās kārtas otrā spēle starp “Eži/LMT” un “Kalve” regbistiem. “Kalve” uzvarēja ar 32:26 (13:11). Jāpiebilst, ka “Kalvei” tā bija sestā uzvara sešos mačos, un komanda pirmo apli noslēdza līderpozīcijās. Savukārt “Eži/LMT” piedzīvoja pirmo neveiksmi sešos mačos un ieņem otro turnīra tabulas ailīti.
Cīņa risinājās spraigi, līdzīgi un rezultatīvi. Vispirms Mihails Tumins izvirzīja vadībā “Kalve” ar 5:0, bet pēc brīža Vitālijs Haleckis guva vēl trīs punktus ar precīzu soda sitienu – 8:0. Latvijas čempioni “Eži/LMT” atbildēja ar precīzu Kristapa Bērziņa soda sitienu, panākot 3:8, taču “Kalve” pēc Halecka piezemējuma panāca 13:3. Pirmā puslaika izskaņā aktivizējās “Eži”, vispirms ar Viestura Punāna piezemējumu panākot 8:13, bet pēc precīza Bērziņa soda sitiena 11:13. Tā arī noslēdzās pirmais puslaiks.
Mača otrā daļa iesākās ar “Eži/LMT” ofensīvu, un pēc Jāņa Šveda piezemējuma čempioni izvirzījās vadībā ar 16:13, turklāt Bērziņš precīzi izpildīja realizācijas sitienu, panākot jau 18:13. Tomēr “Kalve” nepadevās, un pēc Tumina piezemējuma izlīdzināja rezultātu 18:18. Turpinājumā Bērziņš ar soda sitienu atkal vadībā izvirzīja “Ežus” (21:18), taču Māra Čekstera piezemējums atkal līdera pozīcijas atdeva “Kalvei” – 23:21, turklāt Haleckis precīzi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 25:21. Vēl pēc mirkļa piezemējumu izdarīja “Kalves” regbists Sergejs Avdejevs, bet Halecka realizācijas sitiens ļāva “Kalvei” atrasties jau puslīdz drošā vadībā ar 32:21. Atlikušajā laikā “Eži/LMT” izmisīgi mēģināja atspēlēties, taču viņiem izdevās gūt vienīgi piecus punktus ar Mareka Larionova piezemējumu – 26:32 “Kalve” svinēja uzvaru.
“Eži/LMT” galvenais treneris Juris Straume:
– Sanāca tā, ka šī bija pirmā normālā cīņa pirmajā aplī. Gaidījām, ka arī “Miesnieki” spēlēs ar pirmo sastāvu, taču viņi taupās izslēgšanas cīņām. Diemžēl jāsecina, ka tās nebūt nav visu klubu interesēs. Neraugoties uz zaudējumu, man ir prieks, ka komanda bija gatava cīņai morāli, kaut arī neparādīja labāko tehnikas un taktikas līmeni. Spēle iznāca interesanta, rezultāts bija slidens, ikviens no sāncenšiem varēja pretendēt uz uzvaru. Jo vairāk būs tādu spēļu, jo labāk. Jāpiebilst, ka Latvijas kausa izcīņas pusfinālā mēs arī spēlēsim pret “Kalvi”, taču mums ir iespējas pastiprināt sastāvu.
“Kalve” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs:
– Ja “Miesnieki” pirmajā aplī spēlētu ar nopietnu sastāvu, tad čempionāta spēles būtu daudz interesantākas. Šoreiz pret “Ežiem” sanāca ļoti līdzīga cīņa, taču tās izskaņā mums paveicās. Bija gan interesanta cīņa, gan interesantas izspēles. Protams, priecājamies par uzvaru un līderpozīcijām pēc pirmā apļa.
“Livland” Latvijas meistarsacīkšu pirmā apļa pēdējais mačs Valmieras “Fēnikss” – RK “Baldone” atlikts uz nenoteiktu laiku. Savukārt otrais aplis sāksies 27. jūlijā.
Sezonas turpinājumā Latvijas ovālās bumbas meistaru un līdzjutēju uzmanība tiks piesaistīta Eiropas čempionātiem regbijā 7 sieviešu un vīriešu komandām, kas risināsies Rīgā 2. un 3. jūlijā (sievietes) un 9. un 10. jūlijā (vīrieši), Latvijas Universitātes stadionā.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

SPĒLES FOTO - skatīt šeit

Jugla komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions