jaunumi
18.08.2011. 19:00
Eži/LMT - Miesnieki/Ķekava (44 : 0)
“Livland” Latvijas čempionāts regbijā: “Eži” uzvar “Miesniekus”

Ceturtdien, 18. augustā, Juglas stadionā notika 20. “Livland” Latvijas meistarsacīkšu otrā apļa trešās kārtas pirmā spēle starp pašreizējiem valsts čempioniem “Eži/LMT” un sudraba medaļniekiem “Miesnieki/Ķekava” regbistiem. “Eži/LMT” pārliecinoši uzvarēja ar 44:0 (27:0), tādējādi revanšējoties par neseno zaudējumu “Isover” Latvijas kausa izcīņas finālā. Jāpiebilst, ka “Ežiem” tā bija septītā uzvara astoņos mačos un komanda nostiprinājās turnīra tabulas otrajā vietā, savukārt “Miesnieki/Ķekava” piedzīvoja trešo neveiksmi astoņās spēlēs un pagaidām ieņem turnīra tabulas trešo ailīti.
Lai arī starp abiem principiālajiem sāncenšiem tika gaidīta nopietna cīņa, diemžēl tā izpalika, jo “Miesnieki/Ķekava” regbisti maču aizvadīja praktiski ar otro sastāvu. Rezultātu ar piezemējumu atklāja “Eži/LMT” spēlētājs Gunārs Grīnvalds, bet komandas kapteinis Ivars Lamberts pēc brīža to dubultoja – 10:0. Turpinājumā atkal izcēlās Grīnvalds, bet Kristaps Bērziņš precīzi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 17:0. Pirmā puslaika atlikušajā laikā Bērziņš guva vēl divus piezemējumus, nostiprinot “Ežu” vadību līdz 27:0.
Otrajā puslaikā arī valsts čempioni “Eži/LMT” laukumā laida vairākus jaunos spēlētājus, taču punktus turpināja gūt tikai viņi. Vispirms Jānis Gavars panāca 32:0, tad vēl divus piezemējumus izdarīja Bērziņš (42:0), un viņš ar precīzu realizācijas sitienu pielika arī spēlei punktu – 44:0.
“Eži/LMT” treneris Juris Straume:
– Vienmēr ir prieks uzvarēt “Miesniekus”, neraugoties uz to, kādā sastāvā sāncenši spēlē. Turklāt tā bija laba dāvana mūsu kluba prezidentam Laurim Rasnačam 30. dzimšanas dienā. No otras puses vērtējot, ir žēl, ka daži klubi var tā atļauties čempionātā spēlēt. Šeit būtu vairāk jāpiedomā pie meistarsacīkšu nolikuma, jo būtu taisnīgi, ka uzvarētājs tiek noteikts visas sezonas garumā, nevis tikai dažās izslēgšanas spēlēs. Tā var izspēlēt Latvijas kausu, bet ne čempionātu. Turklāt tāds ir ne tikai mans viedoklis – tam pievienojas arī vairāki citi klubi. Lai kā arī būtu, čempionāts ir jānospēlē līdz galam. Runājot par spēli, otrajā puslaikā izmēģinājām lielākoties savus jaunos spēlētājus, kuri, jāsaka, izskatījās labāki par “Miesnieku” jauno maiņu. Arī par to ir prieks.
“Miesnieki/Ķekava” galvenais treneris Normunds Struža:
– Rezultāts ir likumsakarīgs, jo mēs spēlējām praktiski ar otro jeb jauniešu sastāvu. Mūsu rezervistiem tā bija neatsverama pieredze pret vienu no tehniskākajām komandām Latvijā. Mums mača laikā bija tikai viena vai divas iespējas nepalikt “sausā”, taču tās diemžēl neizmantojām. Sezonas savstarpējo spēļu rezultāts tagad ir 2:1 “Ežu” labā, taču viss liecina, ka mēs čempionātā vēl šosezon tiksimies un vēlreiz samērosim spēkus. Mums būs iespēja panākt neizšķirtu.
“Livland” Latvijas meistarsacīkšu otrā apļa turpinājumā sestdien, 20. augustā, pulksten 15.00 Juglā turnīra līderi “Kalve” uzņems pastarīšus Valmieras “Fēniksu”.

“Livland” Latvijas meistarsacīkšu turnīra tabula

(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, gūtie un zaudētie punkti spēlēs, punkti, bonusa punkti, punkti kopā)

Kalve            8    8    0    0    442:46    32    8    40
Eži/LMT        8    7    0    1    435:49    28    7    35
Miesnieki/Ķekava    8    5    0    3    188:229    20    5    25
Baldone        7    3    0    4    147:187    12    3    15
LLU            6    2    0    4    110:168    8    2    10
Livonia/Garkalne    8    1    0    7    85:290    4    1    5
Valmieras Fēnikss    7    0    0    7    37:433    0    0    0
(Baldonei mīnus 2 p. par neierašanos uz spēli pret “Kalvi”)

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

Jugla komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions