jaunumi
08.10.2011. 16:00
Eži/LMT - Miesnieki/Ķekava (29 : 12)
“Livland” Latvijas čempionāts regbijā: “Eži” uzvar “Miesniekus”

Sestdien, 8. oktobrī, Juglas stadionā notika pirmais “Livland” Latvijas meistarsacīkšu izslēgšanas spēļu pusfināls, kurā spēkiem mērojās pašreizējie valsts čempioni “Eži/LMT” un vicečempioni “Miesnieki/Ķekava”, uzvaru izcīnot “Ežiem”. Savukārt Baldones stadionā finālspēlē par piekto vietu RK “Baldone” pieveica LLU.

“Eži/LMT” – “Miesnieki/Ķekava” 29:12 (19:12)

Mača debijā “Miesnieki” ieguva tiesības uz soda sitienu, taču Andra Andersona sitiens nesasniedza mērķi. Tomēr rezultātu atklāja “Miesnieki”, kad pēc veiksmīgas sānu izspēles Mikus Ozols piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā. Andersona realizācijas sitiens gan nebija precīzs – 5:0 “Miesnieku” labā. Spēles turpinājumā iniciatīva pārgāja “Ežu” pusē, un pēc Kristapa Bērziņa izrāviena tika atjaunots neizšķirts 5:5. Pats Bērziņš arī sekmīgi izpildīja realizācijas sitienu, izvirzot “Ežus” vadībā 7:5. Vēl pēc brīža bumbu sāncenšu ieskaites laukumā piezemēja Gunārs Grīnvalds, bet Bērziņa realizācijas sitiens trāpīja pa vārtu stabu – 12:5. Mača turpinājumā vēlreiz sekmīgi nospēlēja Kristaps Bērziņš, piezemējot bumbu sāncenšu ieskaites laukumā un pats precīzi izpildot realizācijas sitienu – 19:5. Pirmā puslaika atlikušajā laikā sasparojās “Miesnieki”. Pēc ilgas spēka cīņas bumbu pretinieku ieskaites laukumā piezemēja Mārcis Kreicbergs, bet Valters Raņķis sekmīgi izpildīja realizācijas sitienu – 12:19, tā arī noslēdzās mača pirmā daļa.
Otrajā puslaikā “Miesnieki” sparīgi centās līdzsvarot rezultātu, taču nespēja vairs gūt ne punkta. Savukārt “Ežu” rindās atkal izcēlās Kristaps Bērziņš. Vispirms viņš ar soda sitienu panāca 22:12, tad piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā un pats arī precīzi izpildīja realizācijas sitienu – 29:12, tāds bija šīs cīņas gala rezultāts.
“Eži/LMT” treneris Juris Straume:
– Kad ar “Miesniekiem” vasarā spēlējām Latvijas kausa izcīņas finālā, viņiem palīdzēja daži “Baldones” spēlētāji un Andrejs Aleksandrovs. Šoreiz sāncenšiem nācās iztikt bez šo regbistu palīdzības. Iznāca normāla spēle. Mums varbūt nedaudz paveicās. Trīsceturtdaļnieki mūsu sastāvā nospēlēja labāk, savukārt spēka cīņās, kur parasti “Miesniekiem” ir pārsvars, šoreiz tas nebija tik izteikts. Turklāt mēs vairāk spēlējām uz laukuma malām. Finālā visticamāk nāksies spēlēt pret “Kalvi”, kurai šogad regulārajā čempionātā esam divreiz zaudējuši. Ceram, ka šoreiz izdosies revanšēties. Domājams, ka šajā spēlē mums varēs palīdzēt arī Mareks Larionovs.
“Miesnieki/Ķekava” galvenais treneris Normunds Struža:
– Apsveicam “Ežus” ar uzvaru. Zaudējām tāpēc, ka nepildījām to, ko bijām sarunājuši treniņos. Zināmā mērā ļaunu joku ar mums izspēlēja pirmais piezemējums, kuru guvām sev netipiskā stilā. Komanda noticēja, ka jāturpina spēlēt uz sāniem, lai arī mūsu trumpis bija spēka cīņas. Lūzums cīņas gaitā bija tad, kad pirmajā puslaikā beigās mums neizdevās izlīdzināt rezultātu. “Eži” uzvarēja pelnīti. Mums arī ļoti pietrūka standarta desmitais numurs.
 
Nākamnnedēļ – fināli!

Jāpiebilst, ka “Livland” Latvijas čempionāta izšķirīgie mači notiks nākamnedēļ –  sestdien, 15. oktobrī, Latvijas Universitātes stadionā, Krišjāņa Barona ielā 116a. Pulksten 12.00 sāksies spēle par trešo vietu, bet pulksten 15.00 – fināls.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

Jugla komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions