jaunumi
15.10.2011. 15:00
Kalve - EŽI/LMT (36 : 19)

Sestdien, 15. oktobrī, Latvijas Universitātes stadionā risinājās “Livland” Latvijas regbija meistarsacīkšu izslēgšanas spēļu izšķirīgie mači par pirmo un trešo vietu. Abas spēles bija interesantas un sportiski saspringtas, uzvaras izcīnot “Kalves” un “Miesnieki/Ķekava” regbistiem.

“Kalve” - “Eži/LMT 36:19 (17:7)

Finālspēle sākās ar masīvu “Kalves” uzbrukumu, taču “Eži/LMT” regbisti neapjuka, un Kristaps Bērziņš pārtvēra sāncenšu piespēli un savā stilā aizmuka no pretspēlētājiem, gūstot pirmos punktus “Ežu” labā. Viņš pats arī sekmīgi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 7:0. Tiesa, “Kalve” itin drīz atspēlējās – Elmārs Imbrass piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, bet Mihails Tumins precīzi izpildīja realizācijas sitienu – 7:7. Turpinājumā iniciatīva pārgāja “Kalves” pusē. Piezemējumu šī gada Latvijas čempionātā ne reizi nezaudējušās komandas labā guva Andrejs Borisovs, bet Tumins atkal bija precīzs, sitot realizāciju – 14:7 “Kalves” labā. Pirmo puslaiku noslēdza Vitālija Halecka precīzs dropsitiens, palielinot “Kalves” pārsvaru līdz 17:7. Tā arī noslēdzās mača pirmā daļa.
Otrā puslaika sākumā sasparojās “Eži” – Raimonds Krūmiņš pēc ilga uzbrukuma izdarīja piezemējumu, bet Bērziņš precīzi izpildīja realizācijas sitienu, samazinot starpību līdz 14:17, bet “Kalve” itin drīz atbildēja ar sekmīgu pretuzbrukumu, kuru ar piezemējumu noslēdza Matīss Zalcmanis – 22:14. Turklāt Tumins atkal bija precīzs, sitot realizāciju, panākot 24:14. Spēles turpinājumā “Eži” divreiz ieguva tiesības uz soda sitieniem no labas pozīcijas, taču abas reizes Bērziņš bija neprecīzs. Savukārt “Kalves” uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Haleckis, bet Tumins atkal precīzi izpildīja realizācijas sitienu – 31:14. Pēc brīža vēl piecus punktus “Kalves” labā guva Nauris Bērziņš, bet mača izskaņā Elvis Siliņš atguva piecus punktus “Ežiem” – 36:19. Par mača labākajiem regbistiem tika atzīti Mihails Tumins (“Kalve”) un Gunārs Grīnvalds (“Eži/LMT”).
“Kalve” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs:
– Komandā bija vērojama liela vēlēšanās spēlēt. Tiesa, pašā mača sākumā pieļāvām kļūdu. Ja mēs sāktu tā, kā pusfināla mačā pret “Livonia/Garkalne”, tad zaudētu nevis vienu, bet vismaz trīs piezemējumus. Tomēr, par laimi, vairāk nopietnu kļūdu nebija. Šoreiz bijām pulcinājuši labākos spēkus, pietrūka vienīgi Kārlis Rozentāls. Slikti spēlējām savā zonā. Pārējais bija labā līmenī. Labi nospēlēja Sergejs Avdejevs un Nauris Bērziņš. Kad Avdejevs tika noraidīts no laukuma, viņa funkcijas sekmīgi uzņēmās Vitālijs Haleckis. Kopumā ar spēli varu būt apmierināts. Vērtējot šo čempionātu kopumā, jāatzīst, ka vasaras laikā pietrūka nopietnu cīņu. Redzēsim, vai tagad, līdz izlases spēlei pret Maltu, pietiks laika, lai atgūtu nokavēto.
“Eži/LMT” treneris Juris Straume:
– “Kalve” uzvarēja regulārajā čempionātā un bija pārāki arī finālmačā. Mums šoreiz bija grūti saņemties. Komandā pietrūka uguntiņas. Varbūt vajadzēja sākumā laist laukumā vairāk jaunos spēlētājus? Varbūt bijām visu pulveri “izšāvuši” pusfinālā pret “Miesniekiem”? Tomēr kopumā sāncenši bija motivētāki. “Kalve” īpaši bija pārāki tieši fiziskajā sagatavotībā.

“Livland” 2011. gada Latvijas čempionāta galīgais vietu sadalījums
1. “Kalve”, 2. “Eži/LMT”, 3. “Miesnieki/Ķekava”, 4. “Livonia/Garkalne”, 5. RK “Baldone”, 6. LLU, 7. Valmieras “Fēnikss”.

“Livland” Latvijas čempioni regbijā
1992. gads – RAF,
1993. – RAF,
1994. – RAF,
1995. – RAF,
1996. – “Latgale”,
1997. – “Rīgas Miesnieks”,
1998. – “KvadraPak/Miesnieki”,
1999. – “KvadraPak/Miesnieki”,
2000. – “KvadraPak/Miesnieki”,
2001. – “Rīgas Miesnieks”,
2002. – “Stats”,
2003. – “Ādažu Čipsi”,
2004. – “Ādažu Čipsi”,
2005. – “Stats”,
2006. – “Stats”,
2007. – “Ādažu Čipsi”,
2008. – “Eži/EK sistēmas”,
2009. – SK “Ovāls”,
2010. – “Eži/LMT”,
2011. – “Kalve”.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs

FOTO - skatīt šeit

LU stadions komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions