jaunumi
27.06.2013. 19:30
RK Kalve - LMT Eži 10:16
27.06.2013 Juglas stadionā risinājās Latvijas regbija meistarsacīkšu piektās kārtas spēle starp “Kalve” un “LMT/Eži” komandām. Sīvā, interesantā un aizraujošā cīņā pārāki ar 16:10 (13:0) bija “Eži”, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs.

Spēles sākumā abas vienības apmainījās ar soda sitieniem, kas bija neprecīzi gan Mihaila Tumina gan Mareka Dravnieka izpildījumā. Pēc brīža Dravnieks sita precīzi, izvirzot “Ežus” vadībā 3:0. Veiksmīgs bija arī Mareka nākamais mēģinājums, un jau 6:0. Kaut arī “Kalves” regbisti sparīgi pretojās un paši vairākas reizes pietuvojās sāncenšu ieskaites laukumam, vienā no mača epizodēm lielisks izrāviens pa laukuma malu padevās Ruslanam Kotļevam, kas filigrāni piespēlēja bumbu Raimondam Krūmiņam, kurš izdarīja pirmo šīs spēles piezemējumu. Pēc Dravnieka precīzā realizācijas sitiena rezultāts jau kļuva 13:0 “LMT/Eži” labā. Tā noslēdzās mača pirmā daļa.

Spēles otrajā puslaikā Mareks Dravnieks vēlreiz sekmīgi sita soda sitienu, palielinot “Ežu” pārsvaru jau līdz “komfortablajam” 16:0, taču svinēt uzvaru vēl bija par ātru. Pēc vairākām spēlētāju maiņām abās komandās aktivizējās “Kalve” un arvien noteiktāk sāka apdraudēt “Ežu” aizsardzību. Vispirms no saviem pretspēlētājiem pa labo malu “aizmuka” Matīss Zalcmanis, samazinot rezultāta starpību līdz 5:16. Savukārt pēc tam laukuma pretējā malā bumbu piezemēja Tumins – 10:16. Tiesa, nekam vairāk panāksniekiem neatlika laika...

“LMT/Eži” treneris Juris Straume:

– Paldies čaļiem par cīņassparu. Mums tā šosezon bija pirmā nopietnā spēle Latvijas “mērogā”, tāpēc centāmies tai sagatavoties pēc iespējas labāk. Bijām gandrīz vai optimālajā sastāvā. Pretī spēlēja nopietni sāncenši, tāpēc ir prieks, ka mūsu puiši neapjuka un spēja sekmīgi aizvadīt visas sīvās cīņas epizodes. Mēs bijām labāki cīņā par bumbu, bet pie autu izspēles vēl daudz ir jāpiestrādā.

“Kalve” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs:

- Pēdējā laikā nekādi nespējam nospēlēt kā vienots kolektīvs. Toties “Ežiem” tas tāds bija. Sāncenšiem katrs regbists cīnījās par bumbu atklātajās izspēlēs, bieži iegūstot to savā pārziņā. Mums diemžēl viss iznāca katram par sevi. Tāpēc arī zaudējām. “Eži” vienkārši bija labāki, tāpēc arī tāds bija spēles iznākums.

Jāpiebilst, ka “LMT/Eži” līdz šim mačam vēl nebija zaudējuši ne punkta. Tagad ar 24 “acīm” viņi dala pirmo vietu ar RK “Miesnieki”. Interesanti, ka abas šīs vienības itin drīz mērosies savā starpā gan Latvijas čempionātā, gan Latvijas kausa izcīņas pusfinālā.


Informāciju sagatavoja:

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas
preses sekretārs 
Jugla komentāri
© "LMT Regbija klubs "Eži". Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapu veidoja: Global Project Solutions